• alarm
  Szybka wysyłka
  zamówień
 • security
  Bezpieczeństwo
  transakcji
 • history
  Bezproblemowe zwroty
  produktów
 • directions_bike
  Wieloletnie
  doświadczenie

Wiosna to czas, kiedy po przerwie zimowej pora wrócić na rower. Jednak, aby odpowiednio wjechać w sezon rowerowy, należy nie tylko przygotować jednoślad, ale także siebie! Świat rowerowy proponuje wiele gadżetów, które znacznie poprawią bezpieczeństwo podczas jazdy, a także umilą podróże. Jednym z nich są kaski, które nie są obowiązkowe, jednak z ich korzystania wynika bardzo dużo zalet.

W jaki sposób działają kaski rowerowe?

Kaski rowerowe produkowane są aktualnie z wykorzystaniem rozprężonej polistyrenowej pianki (EPS) umieszczanej wewnątrz produktu, miękkiej wyściółki zwiększającej komfort noszenia ochronnego nakrycia głowy oraz twardszej skorupy zewnętrznej, utrzymującej całą konstrukcję. Co więcej, na etapie tworzenia wykorzystuje się technologię in-mould, która łączy na stałe wkładkę wewnętrzną i zewnętrzną. Taka budowa absorbuje wstrząsy i uderzenia doświadczane przez rowerzystę podczas upadku, ale nie tylko. Rowerzyści wybierający trudniejsze i ekstremalne trasy mogą także uniknąć otarć spowodowanych przez gałęzie.

Producenci aktualnie proponują wiele rodzajów kasków ochronnych – MTB, szosowe, orzeszki, a także modele full-face, które mogą kojarzyć się z tymi przeznaczonymi dla motocyklistów i nie tylko. Najpopularniejszym modelem są tak zwane szosówki o aerodynamicznym kształcie, czy też produkty typu MTB, które sprawdzą się niemal w każdym typie kolarstwa. Tego typu nakrycia głowy mają budowę, chroniącą górną część czaszki i sięgającą mniej więcej do połowy odcinka potylicznego. Kask powinien być dobrany do zastosowań – inny model spełni swoje zdanie w kolarstwie szosowym, a inny podczas agresywnej jazdy na rowerze górskim.

Wsiadasz na rower? Nie zapomnij o kasku!

Świadomość rowerzystów z roku na rok rośnie, a dzięki temu zabezpieczające okrycie można zauważyć na głowach wielu cyklistów. Kaski rowerowe mają wiele zalet – najważniejsza to oczywiście ochrona zdrowia, ponieważ zabezpieczają one czaszkę przed urazami, na które narażony jest każdy cyklista w trakcie jazdy. Ponadto nakrycie głowy może chronić przed udarem słonecznym. Aby mieć gwarancję, że kask zapewni bezpieczeństwo, należy wybrać model posiadający wszystkie wymagane certyfikaty. Ułatwieniem dla wielu osób będzie informacja, iż oznaczenie EN1078 jest potwierdzeniem, że produkt spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i został dopuszczony do sprzedaży na terenie Europy.Wygląd też ma znaczenie!

Piękny kask, w którym wygląda się dobrze zachęca do korzystania z niego – potwierdzi to wiele osób, bez znaczenia na płeć. Bogactwo modeli, wzorów i kolorów, sprawia, że rowerzyści z pewnością znajdą coś dla siebie. Należy pamiętać, że nie wygląd jest priorytetem! Jednak kask kaskowi nierówny. Aby produkt mógł spełniać swoją rolę, musi być po pierwsze dobrej jakości, po drugie powinien być odpowiednio dopasowany, a po trzecie eksploatowany zgodnie z jego przeznaczeniem i specyfiką użytych do jego wykonania materiałów. Produkty spełniające wszystkie wymogi znajdują się w ofercie Ultrabike.pl.

Jak dopasować kask rowerowy?

Dobre kaski rowerowe posiadają rozbudowaną regulację, która umożliwia dopasowanie elementu do kształtu głowy. Odpowiedni nie spowoduje ucisku i bólu, a także zapewni pełen komfort podczas całodziennych i wymagających tras. Kask nie może uwierać zaraz po założeniu, ponieważ to oznaka źle dobranego modelu. Dyskomfort będzie coraz bardziej odczuwalny. Idealny kask to taki, który przylega do głowy, nie uciskając jej. Poprawne zebranie miary polega na zmierzeniu obwód głowy na linii, na której kończy się kask, czyli na czole, nad uszami oraz na potylicy.Co ważne, konieczne jest staranne zapięcie kasku – inaczej pokonywanie tras jest tak samo niebezpieczne, jak bez prawidłowej ochrony głowy. Nakrycie głowy podczas wypadku odpowiednio pochłonie energię, zachowa się w przewidywalny sposób i nie spowoduje dodatkowych obrażeń. Wentylacja również jest bardzo ważna. Intensywna jazda latem bez wentylacji może zabrać całą przyjemność z przejażdżki rowerowej.

Zadaniem kasku rowerowego jest ochrona głowy w razie wypadku, może też zmniejszyć szansę na wystąpienie kolizji, dzięki elementom odblaskowym, które stosowane są w wielu modelach. Teraz, kiedy na głowie spoczywa idealnie dopasowany kask, pasujący również do stylu i upodobań rowerzysty, pora na wyruszenie w trasę. Należy pamiętać także o tym, że posiadanie okrycia ochronnego, i co ważniejsze używanie go, nie zwalnia z rozsądnego myślenia oraz przestrzegania przepisów prawa drogowego - a więc w drogę!