• alarm
  Szybka wysyłka
  zamówień
 • security
  Bezpieczeństwo
  transakcji
 • history
  Bezproblemowe zwroty
  produktów
 • directions_bike
  Wieloletnie
  doświadczenie

Okulary przeciwsłoneczne to bez wątpienia bardzo przydatne akcesorium każdego kolarza. Najważniejszą ich cechą jest to, aby były wygodne – powinny także dobrze chronić przed słońcem oraz deszczem. Warto zatem poświęcić trochę czasu na dopasowanie idealnych szkieł, które sprawdzą się zarówno podczas weekendowych przejażdżek za miasto, jak i bardziej ekstremalnych zjazdów. Jakie okulary na rower wybrać? Czym się kierować przy wyborze tych najodpowiedniejszych? 

Ochrona oczu przed UV

rowerzysta

Podczas jazdy jesteśmy narażeni na działanie promieni ultrafioletowych, które jak wiadomo są niezwykle szkodliwe dla organizmu. Z uwagi na to, należy przyłożyć dużą wagę do ochrony nie tylko naszej skóry, ale również oczu. Trzeba wiedzieć, że dobrej jakości okulary na rower powinny opierać się na odpowiednich i sprawdzonych technologiach, zapewniając optymalną ochronę oraz wygodę w noszeniu. Przed promieniami UV chronią również  okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, które dzięki specjalnemu filtrowi blokują odblaski i poświatę, przepuszczając do oka jedynie pionowe promienie światła, a poziome (utrudniające widzenie) odbijając. Ponadto, korzystnie wpływają na kondycję oczu i sprawiają, że wzrok wolniej się męczy.

Odpowiedni kolor i kształt soczewki

Wybierając okulary rowerowe należy również zwrócić szczególna uwagę na kolor soczewki, a także jej kształt. Jest to o tyle ważne, gdyż dobrze dopasowana barwa wpływa na jasność i ostrość widzenia, chroniąc przed promieniowaniem UV. Okulary wysokiej jakości mają możliwość wymiany soczewek, a producenci często dołączają do zestawów kilka wymiennych modeli soczewek, kompatybilnych z jedną oprawą. W jaki sposób dobrać okulary pod kątem soczewek? Poniżej prezentujemy małą ściągawkę:

 • soczewki szare są odpowiedzialne za przyciemnienie jasnego światła;
 • soczewki w kolorze brązowym idealnie sprawdzą się podczas słonecznej pogody z zachmurzeniem;
 • różowe soczewki mogą być używane zarówno, gdy jest ciepło i słonecznie, jak i w bardziej pochmurne dni;
 • niebieskie soczewki są dobre podczas słabszej widoczności;
 • soczewki o żółtej barwie świetnie nadają się do rozjaśnienia obrazu przy słabym oświetleniu;
 • soczewki przezroczyste są odpowiednie do jazdy po zmroku.

Ponadto, ważne jest, aby kształt oprawki oraz zauszniki pasowały do twarzy i głowy. W tym wypadku przed zakupem, należy przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, które z nich są dla nas najlepsze. Podobnie jak w przypadku okularów korekcyjnych, trzeba wiedzieć, że oprawka nie powinna zakłócać pola widzenia, a całość musi się dobrze trzymać na głowie. Nie bez znaczenia pozostaje również sama estetyka – w dalszym ciągu modele w odcieniach bieli czy czerni są popularne, jednak coraz częściej wśród rowerzystów można zauważyć okulary mocno odróżniające się od reszty. Tak naprawdę, wszystko jest kwestią gustu oraz osobistych preferencji każdego miłośnika dwóch kółek.

Fotochromy

Dla osób, które szukają najbardziej wszechstronnych rozwiązań, dobrym wyborem mogą okazać się okulary fotochromowe. Wariant ten z powodzeniem sprawdzi się przy gwałtownie zmieniającym się oświetleniu. W jaki sposób działają? Popularne fotochromy są zbudowane ze specjalnych materiałów i skonstruowane tak, aby soczewka w nich umieszczona szybko reagowała na zmieniające się warunki. Mówiąc prościej: jeżeli jest jasno, okulary się przyciemniają, a gdy niebo jest bardzo zachmurzone, soczewki się rozjaśniają. Tego rodzaju produkty są doskonałym rozwiązaniem dla rowerzystów uwielbiających jazdę w terenie – okulary będą bardzo przydatne podczas wyjazdu np. z ciemnego lasu na pełne słońce. Podsumowując, fotochromy szybko dostosowują się do warunków widzenia, a dzięki swojej funkcjonalności, pozwalają na korzystanie z jednej pary okularów. 

okulary

Ranking okularów rowerowych 2022

Gdy wiemy już, czym różnią się poszczególne modele, a także na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, możemy przystąpić już do zaprezentowania kilku wybranych przez nas produktów,  które znajdują się w naszym sklepie internetowym:

OKULARY LAZER MAGNETO FOTOCHROM MATTE BLACK (MELANIN FOTOCHROM) – to rewolucyjne okulary dostosowane do kasków zapewniają każdemu użytkownikowi większą wygodę oraz świetnie dopasowanie. Ponadto, okulary Lazer charakteryzują się brakiem niektórych elementów kojarzonych  tradycyjnych oprawek, zastępując je sprytnym systemem magnetycznego mocowania. Co więcej, posiadają klipsy, które można zamontować na paskach dowolnego kasku (zapewnia bezpieczne mocowanie okularów z możliwością regulacji pionowej i poziomej, w przód i w tył w celu najlepszego dopasowania). Ponadto, w celu polepszenia komfortu zmniejszono odcinek wewnętrzny oprawek, który zmniejsza ucisk w pasie skroniowym.

Zobacz produkt


OKULARY LAZER XENON MATTE BLUE (SMOKE-BLACK RED REVO) -  to stylowe i sportowe okulary o pełnej ramce. Posiadają technologię Flex Frame i UltraGrip dzięki czemu pozostają bezpieczne na twarzy. Zostały wyposażone w soczewki z poliwęglanu i oprawki Grilamid TR-90. Nadają się dla średnich i szerokich twarzy – prezentują się dobrze, zarówno na rowerze, jak i poza nim.

Zobacz produkt 


OKULARY TIFOSI VERO FOTOTEC IRON (1 SZKŁO BROWN FOTOCHROM 40%-11% TRANSMISJA ŚWIATŁA) (NEW) – designerskie Tifosi mają regulowane zauszniki wraz z noskami zapewniającymi idealne dopasowanie (dodatkowo, wyposażone w hydrofilowane i antypoślizgowe elementy). Okulary charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników chemicznych oraz promieniowania UV. Zostały wykonane z Grilamidu TR-90 i nylonu homopoliamidowego, który cechuje się dużą podatnością na wyginanie.

Zobacz produkt 


ALPINA OKULARY TWIST FOUR VL+ KOLOR BLACK MATT SZKŁO BLK S1-3 FOGSTOP – wentylowane okulary Twist chronią przed wiatrem, a powłoka Fogstop automatycznie przyciemnia soczewki podczas wzmożonego oświetlenia -  zapewniają doskonałą widoczność w zmiennych warunkach oświetleniowych. Okulary Alpina Twist doskonale nadają się dla sportowców lubiących bardziej wymagające trasy.

Zobacz produkt 


OKULARY 100% SPORTCOUPE MATTE BLACK - HIPER SILVER MIRROR LENS (SZKŁA SREBRNE LUSTRZANE, LT 14% + SZKŁA PRZEŹROCZYSTE, LT 93%) -  konstrukcja z podwójną soczewką filtruje promienie ultrafioletowe i redukuje światło niebieskie, a w połączeniu z dużym wyborem odcieni soczewek, znacznie polepsza widoczność, zapewniając skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto, okulary posiadają bardzo przyczepne gumowe noski i zauszniki, które gwarantują dobre dopasowanie – soczewki z powłoką Hydroilo odpychają wodę, brud oraz olej. 

Zobacz produkt 


Podsumowując, wybór okularów rowerowych wcale nie być trudny! Wystarczy prześledzić najnowsze trendy oraz dobrze przemyśleć, w jakim terenie i jakich warunkach będziemy z nich najczęściej korzystać. Gdy wiemy już, czym się różnią poszczególne modele i jakie spełniają funkcje podczas jazdy, można bez problemu znaleźć odpowiednio dopasowane okulary, które z pewnością posłużą na kilka rowerowych sezonów.